Chcesz być na wysokich pozycjach w Google to nie kopiuj treści z innych stron

NIE KOPIUJ TREŚCI

Wielu klientów pyta nas co trzeba zrobić aby ich strona pojawiła się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google. Szczegółowy poradnik znajduje się pod tym linkiem. W tym poście chcemy skupić się tylko na jednym ale bardzo ważnym obecnie aspekcie pozycjonowania jakim jest tworzenie treści na naszą stronę www.

Nie ma skutecznej w 100% metody na to co zrobić żeby nasz strona była na pierwszej pozycji w wyszukiwarce Google. Jest za to skuteczna metoda na to co zrobić żeby nasza strona została ukarana za niską jakość zawartości (poprzez nowy element algorytmu wyszukiwarki Googla nazwany Panda) i NIE pojawiła się w wynikach wyszukiwania lub pojawiła się na niskich pozycjach.  Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady jak uniknąć kary za niską jakość.

Czego NIE wolno robić swojej stronie:

  1. NIE kopiuj treści z innych stron – Google rozpoznaje duplikaty treści i jeśli uzna, że Twoja strona to duplikat innej strony założonej wcześniej to usunie Twoją stronę z wyników wyszukiwania. Kopiowanie treści z innych stron bez podania odnośnika do strony z której treść się pobrało to także naruszenie praw autorskich.
  2. NIE powielaj tej samej treści na wielu podstronach Twojej strony – jak wyżej, strona która ma wiele podstron o tej samej lub podobnej treści jest przez Googla oceniania jako niskiej wartości a więc nie będzie się pojawiać w wynikach wyszukiwania.
  3. NIE twórz samemu klonów (kopii) swojej strony na innych domenach – jak w punkcie pierwszym, z punktu widzenia Google mamy do czynienia z bezwartościowymi duplikatami treści.
  4. NIE twórz kopii częściowych treści ze swojej strony np. dodając ją do katalogów firm (typu Panorama Firm) i kopiująca tam zawartość podstrony Oferta. Zamiast tego napisz zupełnie nowy opis.
  5. NIE upychaj słów kluczowych pod pozycjonowanie – pisz tak żeby tekst był zrozumiały dla człowieka a frazy na które się pozycjonujesz występowały w sposób naturalny w treści strony. Pamiętaj, żeby frazy pod które się pozycjonujesz umieścić w metatag TITLE który dla Googla jest podsumowaniem treści danej podstrony.
  6. NIE duplikuj treści meta tagów takich jak TITLE (treść widoczna u góry w pasku przeglądarki) oraz DESCRIPTION (treść pokazywana w wynikach wyszukiwania mająca na celu przedstawić skrócony opis naszej strony). Innymi słowy: każda podstrona powinna posiadać unikalną treść także tą zawartą w meta tagach TITLE i DESCRIPTION.