Darmowa strona www

<< Najwięcej informacji o tworzeniu darmowej strony www znajdziesz w najaktualniejszym wpisie z 16.08.2013 >>

Jak często spotykasz się z tekstem: „Darmowa strona www”? Zastanawiasz, się czy to prawda? Wydaje się, że nikt nie ma interesu w tym, by dać Ci coś gratis. W szczególności firmy, które potrzebują na siebie zarobić, by utrzymać pracowników. Co zatem kryje się pod sloganem „Darmowa strona www”?

Darmowe szablony

W skrócie – chodzi o to, że za darmo masz tylko szablon swojej strony. Równie dobrze mógłbyś skorzystać ze strony z darmowymi szablonami CSS, np. http://www.freecsstemplates.org/ i sam zaprogramować, co trzeba. Minus takiego rozwiązania to brak systemu CMS (czytaj więcej). Jeśli nie programujesz, szablon na nic Ci się nie przyda. O darmowych szablonach pisaliśmy więcej w tym wpisie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Darmowa domena

Świetnie, gdy domena jest gratis, ale to jednak nie cała strona www. Tego typu zagranie jest w porządku – serwis ogranicza się sformułowania „darmowa domena”, a nie „darmowa strona www”. Możesz mieć za darmo popularne adresy www – .com, .eu, .net, .org. Pod warunkiem, że kupisz abonament lub weźmiesz udział w promocji dla firm. Jeśli się na to nie zdecydujesz, koszt rocznej rejestracji tego to domen to 29,99-39,99 zł (netto).

Darmowe…ryzyko?

W Internecie funkcjonują jednak serwisy, w których nie zapłacisz nic za swoją stronę – domenę, szablon z systemem edycji treści i hosting, np tu. Zanim założysz konto, zapoznaj się z regulaminem takich stron.

Co oferują takie firmy?

Pierwszy minus – domena – adres Twojej strony będzie trudno do zapamiętania, bo będzie miał mało znaną końcówkę, np. tnb.plportbb.pl czy bnx.pl .

Drugi minus – reklamy na Twojej stronie – na ich dobór nie będziesz miał wpływu.

Trzeci minus – w regulaminie serwis zastrzega sobie prawo do zaprzestania działalności ze względu na jej nieodpłatność. Czyli Twoja strona może po prostu zniknąć. A razem z darmowa strona www cała włożona w nią praca i zaufanie klientów.

Darmowy hosting

Na rynku są serwisy, które oferują darmowy hosting (czym jest hosting). Ale nie mówią one, że rozdają strony www za darmo. Twierdzą tak pośrednicy, korzystają z takich bezpłatnych hostingów lub po prostu usługę hostingu wliczają w koszt innej usługi – byś odniósł wrażenie, że dostajesz coś gratis. Jeśli szukasz darmowego hostingu, polecamy bezpośrednio firmy hostingowe, np.:

– http://www.republika.pl
– http://www.interia.pl
– http://www.cba.pl
– http://www.webpark.pl
– http://www.ddl2.pl

Wada darmowego hostingu to reklamy na Twojej stronie i/lub niezbyt wysokie limity transferu danych.

file000261790595

Na zakończenie rada – jeśli ktoś twierdzi, że da Ci coś za darmo i mija się z prawdą, poszukaj innej firmy – w regulaminie też możesz znaleźć różne pułapki. Najlepiej po prostu znajdź tanie strony www – to bardziej realne – pakiety zaczynają się już od 25 zł miesięcznie (czytaj więcej).

Chcesz wiedzieć, jak założyć stronę z pomocą agencji interaktywnej – przeczytaj. A może chcesz dowiedzieć się więcej o systemach CMS?