Darmowe szablony www

<< Najwięcej informacji o tworzeniu darmowej strony www znajdziesz w najaktualniejszym wpisie z 16.08.2013 >>

Darmowe szablony www – to możliwe?

biznesmen_2558042

Czy istnieją darmowe szablony www? Tak, istnieją, np. w tym serwisie. Jednak to jasne, że tego typu serwisy nie są instytucjami charytatywnymi i muszą na czymś zarabiać. Dlatego każdy z ponad 1000 dostępnych szablonów możesz wykorzystać i umieścić na własnym serwerze – to w pełni legalne, ale… No właśnie, sam szablon nie wystarczy.

Darmowe szablony www a CMS

Żeby dostosować szablon do swoich potrzeb potrzebujesz systemu do zarządzania treścią – CMS. System ten pozwala samodzielnie modyfikować treści na stronie WWW. Tzn., że posiadając stronę z takim systemem, nie musisz zgłaszać się do jej twórcy z każdą poprawką. Więcej – w dowolnym momencie możesz zmienić szablon bez utraty treści. Możesz też dodawać podstrony, wpisywać teksty, przesuwać poszczególne elementy oraz tworzyć galerie.

Decydując się na system CMS, sprawdź:
– regulamin – czy nie zawiera informacji o dodatkowych opłatach,
– czy istnieje limit podstron, które możesz dodać,
– czy zmiany szablonów są darmowe i nielimitowane,
– czy na Twojej stronie nie będą wyświetlane niechciane reklamy,

Wróćmy jednak do tematu, jakim są darmowe szablony www. Darmowe szablony są w zasadzie nieużyteczne bez systemu CMS. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz założyć konto w jednym z serwisów z gotowymi stronami. W niektórych z nich można to zrobić naprawdę szybko (zobacz nasz test). Znajdź serwis, który będzie oferował darmowy okres próbny, ponieważ zdarza się, że systemy do zarządzania treścią są wyjątkowo nieintuicyjne.

Darmowe szablony www – na co uważać?

Niektóre firmy mają w ofercie darmowe pakiety – bez domeny, z pomocą techniczną, na którą trzeba długo czekać, małą powierzchnią dyskową, kiepskimi zabezpieczeniami przed nadużyciami, ograniczoną pulą funkcjonalności i, co powinno Cię najbardziej zniechęcić – z niechcianymi reklamami. Lekarstwem na wszystkie bolączki na takich portalach jest kupno pakietu premium, który zwykle jest droższy niż w serwisach, które nie kuszą darmowy pakietem podstawowym.

Z cenami abonamentów za gotową stronę www możesz zapoznać się w tym wpisie.  Jak zrobić stronę internetową z wzoru, możesz przeczytać tu.