Gotowe strony internetowe

<<Najwięcej informacji na ten temat znajdziesz w najaktualniejszym wpisie – z 22.08.2013>>

Gotowe strony internetowe

Gotowe strony internetowe czyli strony przygotowane na bazie gotowych szablonów – można je wykonać na kilka sposobów.

Darmowy szablon

SPOSÓB 1. Możesz pobrać bezpłatny szablon z serwisów typu freecsstemplates, samodzielnie go oprogramować (wymaga to przede wszystkim znajomości HTML-a) i zamieścić na serwerze. Nie jest to jednak proste rozwiązanie, w dodatku wymaga choćby podstawowej umiejętności programowania.

Szablon z programu typu WYSIWYG

SPOSÓB 2. Można skorzystać z szablonu dostępnego w programach typu WYSIWYG, czyli programu, który pozwala na tworzenie strony w widoku graficznym bez znajomości kodu HTML (dowiedz się więcej). Jeśli zdecydowałeś się tworzyć stronę w ten sposób, musisz zapoznać się z kreatorami i znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom (tu znajdziesz opisy kilku programów). Przemyśl też, jak zaprojektować stronę, uwzględniając kwestię użyteczności (czytaj więcej).

medium2_14723

Często darmowe wersje programów, posiadają ograniczenia. Np. Website X5  w bezpłatnej wersji oferuje mniej szablonów graficznych i mniejszą liczbę podstron do dodania. Poza tym niedostępne są niektóre funkcjonalności, np. umieszczanie tabel, galerii i formularzy e-mail.

Jak działa to działa?

1. Utwórz nowy projekt.
2. Wprowadź podstawowe dane na temat witryny (autor, tytuł, krótki opis, adres URL, słowa kluczowe, język).
3. Wybierz szablon i określ jego styl oraz typ menu.
4. Dodaj kolejne podstrony (do 9), tworząc mapę menu.
5. Uzupełnij obiektami poszczególne podstrony. W tym celu przeciągaj myszką w odpowiednie miejsca kolejne obiekty (pola tekstowe, obrazy, filmy, dźwięki, animacje Flash).
6. Skonfiguruj menu główne i style na stronach (np. wygląd czcionek).

Przygotowanie strony przy pomocy tego typu programów nie jest trudne, ale ma kilka minusów. Wadą darmowej wersji jest przede wszystkim brak galerii i ograniczenie liczby podstron. Poza tym sam musisz zadbać o kupno domeny, pamiętać o jej przedłużaniu oraz o hostingu.

Serwisy z gotowymi stronami www

SPOSÓB 3. Możesz tego uniknąć, decydując się na kupno gotowej strony z serwisu  oferującego strony www w pakietach (dowiedz się więcej). Zwykle w takim pakiecie znajdziesz też domenę i hosting, a w droższych – również promocje w Google.

Zaletą takich serwisów jest bogata oferta szablonów, dlatego stworzone za ich pośrednictwem gotowe strony internetowe rzadko się powtarzają. Zwłaszcza, że możesz je łatwo spersonalizować, używając wbudowanego systemu do zarządzania treścią CMS (dowiedz się więcej).

Kolejny plus to możliwość bezpłatnych zmian szablonów – możesz odświeżać wygląd swojej strony, kiedy tylko chcesz – bez opłat i bez utraty treści, które na niej zamieściłeś.

Dowiedz się, co zamieścić na stronie www. Przeczytaj więcej o szablonach stron.