Jak samemu zrobić stronę internetową?

<<Najwięcej informacji o tworzeniu strony internetowej znajdziesz w najnowszym poście z 07.08.2013>>

Jak samemu zrobić stronę internetową?

Jeśli nie potrafisz sam zaprogramować strony i nie chcesz poświęcać na to dużo czasu i pieniędzy, tworząc stronę przez agencję interaktywną (dowiedz się więcej), wybierz strony z gotowych szablonów.

O tym, jak wybrać dobry serwis, możesz przeczytać we wcześniejszym wpisie. Przede wszystkim powinien być godny zaufania, oferować bogaty wybór wzorów stron i możliwość dokupienia dodatkowych usług, np. wykupienia domeny, hostingu i promocji. Porównaj także ceny. Jak samemu zrobić stronę internetową od podstaw dowiesz się z jednego z postów.

Osoby, które zastanawiają się nad założeniem strony, często zastanawiają się, czy nie będą mieć zbyt „oklepanej” strony, ponieważ powstała z szablonu. Nie ma obaw – takie strony można dowolnie spersonalizować i przerobić tak, że stają się wyjątkowe. Jak to zrobić? Zobaczmy na przykładzie pl.mfirma.eu.

Jak korzystać z systemu do zarządzania treścią

Mamy już utworzone konto, potrzebujemy się zatem zalogować. Można to zrobić z poziomu strony głównej. Po zalogowaniu mamy możliwość zmiany danych i widzimy poniższy ekran:

mamfirme1

Klikamy „Edytuj stronę” i od razu przechodzimy do edycji naszej witryny. Jest to wyjątkowo proste – nie potrzebujesz znajomości HTML-a, ani innych języków programowania. Wystarczy klikać w elementy, które chcesz zmienić i wybierać spośród dostępnych opcji lub wprowadzać treści. Możesz usuwać elementy, przesuwać je, dodawać podstrony. Efekty są widoczne od razu.

mamfirme2

W górnej części strony jest również opcja zmiany szablonu. W tym serwisie można to robić dowolną liczbę razy – za każdym razem za darmo. Zmieniając wygląd strony, nie tracisz wprowadzonych treści. Możesz więc odświeżać stronę bez obaw, że coś utracisz. Wygląd strony warto zmieniać raz na jakiś czas, ale nie częściej niż raz na kilka miesięcy, bo stali użytkownicy mogą się poczuć zagubieni.

W pl.mfirma.eu masz 7 dni na sprawdzenie, czy jesteś zadowolony ze strony. Najlepiej więc zobacz, jak samemu zrobić stronę internetową i sam się przekonaj – za darmo. Możesz też zobaczyć, jak podoba Ci się system do zarządzania treścią, oglądając ten film – http://www.youtube.com/watch?v=BsVMzqaoDDw#at=87.

Poczytaj też o domenach internetowych. Dowiedz się więcej o sposobach współpracy z agencjami internetowymi.