Jak się tworzy stronę internetową?

<<Najwięcej informacji o tworzeniu strony internetowej znajdziesz w najnowszym poście z 07.08.2013>>

Jak się tworzy stronę internetową?

pomocy_2537104Odpowiedź jest prosta – dziś najczęściej za pośrednictwem serwisów z gotowymi stronami. Skąd ta zmiana? Kiedyś posiadanie strony było luksusem, obecnie dziwi raczej brak posiadania strony niż jej istnienie. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, również wśród firm tworzących strony www, dlatego muszą obniżać ceny. Jeśli nie wiesz, jak się tworzy stronę internetową, ale masz ochotę zrobić to sam, potrzebujesz przede wszystkim czasu.

Jak stworzyć stronę www samodzielnie?

Musisz zatroszczyć się jeszcze o 2 kwestie: hosting (czytaj więcej) i zakup domeny (czytaj wiecej). Potem pozostaje Ci już tylko projektowanie i kodowanie – weź pod uwagę charakter Twojej działalności i oczekiwania Twojej grupy docelowej. Strona powinna być: intuicyjna i przejrzysta.

Ale właściwie jak się tworzy stronę internetową? W najprostszy sposób, używając języka HTML i edytora tekstu – dowolnego, może to być nawet notatnik. W tym dokumencie będziesz wpisywał polecenia odnoszące się do wpisywanego tekstu czy zamieszczanych zdjęć. Istnieją też bardziej zaawansowane i darmowe programy, np.:

– EdHTML – pobierz za darmo,
– exHTML – pobierz za darmo,
– HateML Pro – pobierz za darmo.

Dlaczego warto z nich korzystać? Unikniesz literówek w komendach, które mają wpływ na to, co wyświetla się na stronie, będziesz miał numerowane wiersze i różnokolorowe oznaczenia. Istnieją jeszcze bardziej zaawansowane programy – niestety nie są darmowe.

Pozostaje Ci już tylko zakodować stronę, używają odpowiednich komend, znajdziesz je tu. Porady na temat samodzielnego tworzenia strony na różnych poziomach zaawansowania znajdziesz zaś tu.