Jak stworzyć stronę www?

<<Najwięcej informacji o tworzeniu strony internetowej znajdziesz w najnowszym poście z 07.08.2013>>

Jednym z kluczowych zagadnień przy tworzeniu strony www jest hosting. Aby strona zaistniała w Internecie, musi znaleźć się na serwerze. Są 2 najpopularniejsze możliwości:

Darmowy hosting

1. Tworzysz stronę za pośrednictwem agencji interaktywnej, programisty lub samodzielnie, więc sam musisz zatroszczyć się hosting. W takiej sytuacji sprawdź oferty darmowych hostingów, np.:

– http://www.republika.pl
– http://www.interia.pl
– http://www.cba.pl
– http://www.szept.net
– http://www.webpark.pl
– http://www.ddl2.pl
– http://www.osemka.pl/
– http://www.yoyo.pl/
– http://www.swap.pl/

MINUSY. W wielu przypadkach domena (czy Twój adres www) będzie pokazywała, z jakiego serwisu korzystasz, np. www.twojastrona.republika.pl – utrudni to potencjalnym klientom zapamiętanie adresu witryny. Drugi problem to ograniczenia. Zwykle tego typu strony oferują za darmo podstawowy pakiet usług, dlatego sprawdź limity i zastanów się, czy są wystarczające.

JAK TO ZROBIĆ? Wybierz jeden z darmowych serwisów. Otrzymasz hasło do tzw. konta FTP. Login najprawdopodobniej będzie loginem podanym przez Ciebie przy rejestracji. Potrzebujesz programu typu Total Commander (do pobrania np. tu), by móc przesłać pliki na serwer. Otwierasz program i w okienko URL (tam, gdzie podaje się adres www) wpisujesz adres serwera FTP, podajesz hasło i login. Możesz już przesyłać poszczególne pliki na serwer.

sieć-komputerowa-d-łączenia-materiału-obrazu_38-4344

Hosting  w pakiecie

2. Wybierasz gotową stronę www. Znajdź taki serwis, gdzie hosting będzie w pakiecie (np. tu). Pozostaje Ci niewiele – warunki powinny być dostosowane do potrzeb przeciętnej strony. Skup się raczej na wyborze serwisu, któremu można zaufać (zobacz, ile ma szablonów, obejrzyj przykłady realizacji, poczytaj opinie w internecie).

Dowiedz się czegoś więcej o domenach internetowych. Przeczytaj o sposobach współpracy z agencjami internetowymi.