Jak założyć darmową stronę internetową?

<< Najwięcej informacji o tworzeniu darmowej strony www znajdziesz w najaktualniejszym wpisie z 16.08.2013 >>

file000928022952Zastanawiasz się, jak założyć darmową stronę internetową? Skoro chcesz to zrobić bez współpracy z agencją interaktywną i bez kupowania szablonu, zapewne znasz się na programowaniu. To świetnie, ale pozostaje jeszcze kwestia zaprojektowania w witryny w oparciu o kilka informacji.

Pytanie 1. – co chcesz osiągnąć? 

Po co właściwie zakładasz stronę internetową? To ważne, bo jeśli chodzi o reklamę, musisz wyeksponować swoją ofertę. Jeśli chodzi o cele informacyjne, strona musi przede wszystkim dostarczać wiedzy.  Wszystko to ma wpływ na układ i zawartość strony.

Pytanie 2. – kim są Twoi klienci?

Przemyśl, kim są Twoi klienci, i kogo jeszcze chciałbyś pozyskać. Zdefiniuj potrzeby tych grup i wymyśl, jak pokazać Twoje produkty i usługi, by stanowiły odpowiedź na te wymagania.

Pytanie 3. – kim jest Twoja konkurencja?

Zapoznaj się ze słabymi i mocnymi stronami swojej konkurencji. Przejrzyj strony www i zastanów się, co Ci się podoba, a co robi na Tobie złe wrażenie. Nie powtarzaj błędów konkurencji i wzoruj się na dobrych stronach. Zastanów się także, co Cię wyróżnia na tle konkurencji i wyeksponuj to na swojej stronie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pytanie 4. – jak powinna wyglądać strona?

Możesz poczytać o trendach w designie stron internetowych, możesz też przejrzeć kilkadziesiąt stron i zainspirować się najlepszymi. Ważne, by Twoja strona była intuicyjna i posiadała dobrą nawigację. Ważne są też czcionka i kolorystka. Nie przesadź z layoutem – nie może odwracać uwagi od najważniejszego – treści.

Jak założyć darmową stronę internetową z użyciem makiet?

file4581246476908Zanim przystąpisz do pracy, dokładnie zaplanuj, co będziesz tworzył. Dzięki takiemu podejściu unikniesz poprawek. Zacznij od wypunktowania wszystkich informacji, które chciałbyś zamieścić na stronie. Pogrupuj je w bloki tematyczne i zaznacz relacje między nimi. Następnie rozrysuj stronę – w tym celu wykorzystaj program do tworzenia interaktywnych makiet, np. program 1 lub program 2. Możesz też używać Power Pointa albo Worda.

Dzięki makietom od razu dostrzeżesz nieprzemyślane elementy. Ponadto wizualizacja sprawi, że będzie Ci łatwiej rozplanować działania. Możesz ją też wysłać znajomym, by wyrazili swoje zdanie.

Na pytanie, jak założyć darmową stronę internetową niestety nie ma dobrej odpowiedzi. Pozostaje przecież wykupienie domeny i płatności za hoosting.

 

Przeczytaj, jak sprawić, by strona Ci się „zwróciła” i zobacz, jak możliwie ograniczyć koszty.