Jak założyć swoją stronę internetową za darmo?

<< Najwięcej informacji o tworzeniu darmowej strony www znajdziesz w najaktualniejszym wpisie z 16.08.2013 >>

Jak założyć swoją stronę internetową za darmo?

blue sceenW biznesie niewiele rzeczy można otrzymać za darmo. Nikt nie ma interesu w tym, żeby zrobić dla Ciebie darmową stronę www – chyba że masz zaprzyjaźnionego programistę. Jednak nawet przy zerowym koszcie robocizny pozostaje Ci do opłacenia domena i hosting. O tym, jaka jest właściwa odpowiedź na pytanie, jak założyć swoją stronę internetową za darmo i co właściwie mają na myśli sprzedawcy, oferując „darmowe strony www” dowiesz się z tego wpisu. We wpisie, który obecnie czytasz, możesz natomiast przeczytać o tym, jak ograniczyć koszty założenia strony www – nie jak założyć swoją stronię internetową za darmo.

Jak zmniejszyć koszty założenia strony www?

1. Dokładnie określ, czego potrzebujesz. Zastanów się, do kogo chcesz dotrzeć swoją stroną, opisz swoją ofertę, przejrzyj strony konkurencji. Jeśli precyzyjnie określisz cel założenia strony i wymagania, zdecydowanie łatwiej będzie Ci dobrać wykonawcę. Jest kilka możliwości – różnią się między sobą ceną, czasem wykonania i stopniem Twojego zaangażowania (tu opisaliśmy podstawowe możliwości).2. Jeśli potrafisz programować, zaprojektuj i zakoduj stronę sam i zapłać tylko za domenę i hosting (dowiedz się więcej o samodzielnym projektowaniu). Pamiętaj jednak, że w grę wchodzi też odpowiednie zaprojektowanie strony, a nie tylko wykonanie poszczególnych elementów. Być może będziesz musiał poprosić kogoś o pomoc w kwestii usability strony (czytaj więcej o usability).

3. Jeśli tworzysz stronę, współpracując z agencją lub programistą, będziesz musiał zapłacić też za domenę i hosting, jeśli nie zdecydujesz się na serwis z darmowym hostingiem (i ograniczeniami). To najdroższa z m0żliwości.

4. Jeśli zdecydujesz się się na serwis z gotowymi stronami, zaoszczędzisz najwięcej (zaraz po możliwości z samodzielnym wykonaniem strony). Będziesz mógł wykupić pakiet, w ramach którego mieści się szablon strony www, domena, hosting, a czasem także reklama Google. Zaletą tego rozwiązania jest jego kompleksowość – serwis załatwi wszystkie formalności za Ciebie w zamian za miesięczny abonament. Cena takiego abonamentu to zwykle kilkadziesiąt złotych (zobacz przykładowy cennik).

file4161244243722Bardzo dobrym pomysłem jest też potraktowanie strony www jako inwestycji – zainwestuj w jej tworzenie i promocję pieniądze i pozyskaj dzięki niej klientów. O tym, jak się skutecznie promować w Internecie,  czytaj tu.