Jak założyć własną stronę internetową za darmo?

<< Najwięcej informacji o tworzeniu darmowej strony www znajdziesz w najaktualniejszym wpisie z 16.08.2013 >>

Jak założyć własną stronę internetową za darmo?

blue sceenCo w biznesie można dostać za darmo? Niewiele. Dlatego mało prawdopodobne, by ktoś miał interes w tym, by zrobić dla Ciebie darmową stronę internetową – chyba że przyjaźnisz się z programistą. Ale nawet przy zerowym koszcie za robociznę pozostają Ci opłaty za domenę i hosting. Jaka jest właściwa odpowiedź na pytanie, jak założyć własną stronę internetową za darmo i co tak naprawdę mają na myśli handlowcy, oferując „bezpłatne strony internetowe” dowiesz się z tego wpisu. Natomiast z poniższego wpisu możesz dowiedzieć się, jak ograniczyć koszty założenia strony, a nie jak założyć własną stronię internetową za darmo.

Jak zmniejszyć koszty stworzenia strony internetowej?

1. Precyzyjnie zdefiniuj, czego potrzebujesz. Pomyśl, do kogo chcesz skierować swoją witrynę, opisz dokładnie swoją ofertę, zapoznaj się ze stronami konkurencji, bo mogą Cię zainspirować. Jeśli precyzyjnie wskażesz cel tworzenia strony i swoje wymagania wobec niej, dużo łatwiej będzie Ci wybrać jej wykonawcę. Jest kilka opcji – różni je cena, czas wykonania i stopień Twojego zaangażowania w zakładanie strony (tu opisaliśmy podstawowe możliwości).

2. Jeśli tworzysz stronę za pośrednictwem agencji lub programisty, musisz zapłacić za domenę (czyli adres www) i hosting, chyba że zdecydujesz się na serwis z darmowym hostingiem (i ograniczeniami). To najdroższa z m0żliwości, bo płacisz za poszczególne usługi osobno i najczęściej różnym firmom, z których każda musisz zarobić.3. Jeśli sam umiesz programować, zaprogramuj stronę samodzielnie i jedynie opłać domenę oraz hosting (dowiedz się więcej o samodzielnym projektowaniu). W tym rozwiązaniu musisz pamiętać o odpowiednim zaprojektowaniu strony www, bo przecież jej tworzenie to nie tylko wykonanie poszczególnych elementów. Najlepiej poprosić kogoś o pomoc w zakresie usability strony (dowiedz się więcej).

4. Jeśli wybierzesz serwis z gotowymi stronami www, oszczędzisz najwięcej pieniędzy (pomijając możliwość samodzielnego zaprogramowania strony). Możesz kupić pakiet, w ramach którego dostaniesz wzór strony www, domenę i hosting, a czasem także reklamę Google. Plusem tego rozwiązania jest kompleksowość – serwis ze stronami załatwi za Ciebie wszystkie formalności w zamian za abonament. Koszt to zwykle kilkadziesiąt złotych miesięcznie (zobacz przykładowy cennik).

file4161244243722Spójrz na zakładanie strony nieco inaczej. Potraktuj stronę internetową jak inwestycję – zainwestuj w jej stworzenie i promocję, a dzięki temu pozyskaj dzięki nowych klientów. O tym, jak się skutecznie promować w Internecie,  czytaj tu.