Jak zrobić darmową stronę internetową?

<< Najwięcej informacji o tworzeniu darmowej strony www znajdziesz w najaktualniejszym wpisie z 16.08.2013 >>

Jak zrobić darmową stronę internetową?

pda-w-rękach_2875772Nie ma całkowicie darmowych stron www. Nawet jeśli potrafisz samodzielnie zaprogramować stronę, nie pominiesz kosztów domeny i utrzymania strony na serwerze. Możesz dostać pojedyncze składowe gratis (czytaj więcej), ale nie licz, że Twoja strona pojawi się w sieci całkowicie bezpłatnie.

Darmowe domeny znajdziesz tu.
Linki do darmowych hostingów odnajdziesz w tym wpisie.

Dlaczego nikt nie powie Ci, jak zrobić darmową stronę internetową? Ponieważ żadna firma nie ma interesu w tym, by dostarczyć Ci darmową stronę www – w końcu każdy musi zarabiać. Szczególnie firmy, które zatrudniają przecież pracowników. Twoja firma również.

Jak sprawić, by strona internetowa Ci się zwróciła?

To nie będzie takie trudne, bo miesięczny abonament za stronę www to nawet 25 zł netto, a w pakiecie z reklamą Google już 50 zł netto. Ilu klientów musisz pozyskać, by zwrócił Ci się ten koszt?

Aby jednak potencjalni klienci trafili na Twoją stronę, musisz ją rozreklamować. Nie wystarczy adres strony www na wizytówce, powinieneś wykorzystać potencjał Internetu, a najlepiej Google – bo to właśnie za pośrednictwem tej wyszukiwarki (zobacz ranking popularności) internauci najczęściej wyszukują produkty i usługi.

1. Linki sponsorowane – adres i krótki opis Twojej strony pojawią się w najlepiej widocznym miejscu w wynikach wyszukiwania – oznaczonym specjalnym kolorowym tłem. Ustalasz maksymalny budżet dzienny i ogólny i kwotę, jaką chcesz zapłacisz za kliknięcie. W tym modelu płacisz właśnie za kliknięcie w Twoją reklamę, nie za jej wyświetlenie. Masz też możliwość ustalenia, kiedy i komu ma się wyświetlać Twoja reklama. Podstawową kwestią jest wybranie fraz, na które chcesz się pozycjonować – koszt reklamy zależy właśnie od ich popularności (czytaj więcej).

mamfirme3

2. Pozycjonowanie w wynikach naturalnych – Twoja strona będzie wyświetlała się w tzw. organicznych (na zwykłym białym tle) wynikach wyszukiwania. Żeby tak się stało, musisz zadbać o jakość witryny i promować ją w Internecie, np. tworząc teksty reklamowe na blogi czy portale. To sprawi, że Google uzna Twoją stronę za wartościową i będzie ją umieszczać na szczycie wyników wyszukiwania.

Oba typy pozycjonowania powinieneś zlecić specjaliście, bo każdy dzień kosztuje Cię utratę klientów, więc w tym wypadku nie warto uczyć się na błędach.

Poczytaj o skutecznych tekstach na stronę www. Dowiedz się więcej o użyteczności stron www.