Jak zrobić prostą stronę internetową?

<<Najwięcej informacji o tworzeniu strony internetowej znajdziesz w najnowszym poście z 07.08.2013>>

Jak zrobić prostą stronę internetową?

Jeśli zastanawiasz, jak zrobić prostą stronę internetową, zdecyduj się jak najszybciej i zacznij działać. Jeśli:

– nie masz dużego budżetu,
– nie potrafisz programować,
– chcesz założyć stronę szybko,
– chcesz mieć profesjonalną witrynę,

dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie abonament w serwisie z gotowymi stronami internetowymi. Ceny znajdziesz w innym wpisie – to od 25 zł na miesiąc.

Jak zrobić prostą stronę internetową z gotowego wzoru?

W ramach testu wybierzmy jeden serwisów z pierwszej dziesiątki Google’a – pl.mfirma.eu. Założyliśmy konto i wybraliśmy szablon (więcej o tym, jak to zrobić). Ale to dopiero początek, bo pozostało wypełnienie strony treścią – czyli prawdziwy test dla systemu zarządzania treścią. Każdy serwis posiada inny system (chyba że bazują na powszechnie dostępnych platformach jak WordPress czy Joomla). To, jak pracuje Ci się z danym systemem CMS, powinno być kluczowe przy wyborze serwisu, w którym założysz stronę.

Jak korzystać z systemu do zarządzania treścią?

Po zalogowaniu się na nasze konto możemy zmienić nasze dane i widzimy taki ekran:

mamfirme1

Klikamy „Edytuj stronę” i zaczynamy edycję naszej witryny. To naprawdę łatwe – nie potrzebujesz znajomości języków programowania, bo nie masz nic wspólnego z kodem. Wystarczy, że będziesz klikał w elementy, które chcesz zmienić. Możesz usunąć poszczególne elementy, przesunąć je, dodać podstrony. Efekty widzisz od razu, co jest wygodne – gdy programujesz stronę, widzisz tylko tekst.

mamfirme2

W górnej części strony znajduje się narzędzie do zmiany szablonu. W pl.mfirma.eu można zmienić szablon dowolną liczbę razy – za darmo. Zwróć na to uwagę przy wyborze serwisu. Ponadto zmieniając wygląd strony, nie stracisz wprowadzonych treści. Stronę należy odświeżać raz na jakiś czas, ale nie częściej niż raz na kilka miesięcy, bo może to zrazić stałych użytkowników. Pamiętaj jednak o stałej aktualizacji treści.

W pl.mfirma.eu masz 7 próbnych darmowych dni. Jeśli nie będziesz zadowolony ze strony, nie płacisz. Najlepiej więc sam zobacz, jak zrobić prostą stronę internetową. Możesz wcześniej zobaczyć, jak podoba Ci się system CMS, oglądając ten filmik – http://www.youtube.com/watch?v=BsVMzqaoDDw#at=87.

Możesz również spróbować stworzyć stronę samodzielnie – zobacz jak. Poczytaj o użyteczności stron.