Jak zrobić stronę internetową za darmo?

<< Najwięcej informacji o tworzeniu darmowej strony www znajdziesz w najaktualniejszym wpisie z 16.08.2013 >>

imagem_internet20081Chciałbyś wiedzieć, jak zrobić stronę internetową za darmo? W jednym z poprzednich wpisów opisaliśmy, wady i zalety fanpage’a na Facebooku. To pozornie darmowy sposób na założenie strony. Pozornie, bo w rzeczywistości, jeśli chcesz pozyskać ruch, musisz zainwestować w promocję.

Jakie są sposoby promocji na Facebooku? Twój fanpage może być polecany użytkownikom w tzw. treściach sponsorowanych po prawej stronie strony głównej Facebooka. Ponadto można wykorzystać marketing wirusowy – jeśli ktoś polubi Twoją stronę, co jakiś czas informacja o tym polubieniu będzie się pojawiała jego znajomym. Uznaliśmy jednak, że Facebook to świetne uzupełnienie właściwiej strony, ale nie jest w stanie jej w pełni zastąpić. Dlaczego?

Zestawmy Facebookowy fanpage z klasyczną stroną internetową stworzoną z szablonu. To też nie jest darmowa strona (zobacz ceny), ale to korzystne rozwiązanie, szczególnie gdy zakładasz pierwszą stronę lub gdy masz niewielką firmę. Pozwala bowiem zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas i bez praktycznie żadnych umiejętności stworzyć stronę dopasowaną do potrzeb (czytaj więcej).

mamfirme2

Jakie są zalety zwykłej strony w zestawieniu z fanpage’em?

1. Przede wszystkim taką stronę możesz niemal dowolnie spersonalizować. Możesz wybrać szablon – czyli zdecydować o tle i wszystkich elementach graficznych. Możesz dodawać podstrony i zmieniać układ strony.

2. Możesz przeznaczyć dowolną ilość miejsca na prezentację oferty – w jednym miejscu (np. na jednej podstronie) możesz zaprezentować swoje usługi lub towary, zamieszczając odpowiednią ilość tekstu i zdjęć.

3. Możesz dodawać linki pomiędzy podstronami, by sterować ścieżkami odbioru strony, czyli tym, jak będą się po niej poruszać użytkownicy.

4. Możesz trafić do użytkowników, których nie ma na Facebooku.

5. Strona www ma wygodną nawigację, która pozwala szybko dotrzeć w dowolne miejsce. Na Facebooku czasem ciężko odnaleźć niektóre wpisy.

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do gotowych stron www, zapoznaj się z innymi sposobami, np. współpracą z agencją interaktywną. jeśli nadal zastanawiasz się, jak zrobić stronę internetową za darmo, poczytaj też o samodzielnym projektowaniu strony.

Jeśli usłyszysz gdzieś pytanie „Jak zrobić stronę internetową za darmo?”. Wiesz, co odpowiedzieć – nie można tego zrobić za darmo, ale można ograniczyć koszty.