Jak zrobić własną stronę internetową za darmo?

<< Najwięcej informacji o tworzeniu darmowej strony www znajdziesz w najaktualniejszym wpisie z 16.08.2013 >>

Jako zrobić własną stronę internetową za darmo?

pda-w-rękach_2875772Nie ma zupełnie bezpłatnych stron internetowych. Jeśli umiesz sam zaprogramować stronę i tak zapłacisz za domenę i utrzymanie witryny na serwerze. Możesz dostać gratis np. domenę czy hosting (czytaj więcej), ale nie licz, że zaistniejesz w sieci całkiem za darmo.

Darmowe domeny odnajdziesz tu.
A linki do darmowych hostingów udostępniliśmy w tym wpisie.

Dlaczego nikt nie powie Ci, jak zrobić własną stronę internetową za darmo? Bo tak naprawdę nikt nie ma interesu w tym, by stworzyć Ci stronę www gratis – każdy musi zarobić. Szczególnie firmy, które zatrudniają przecież pracowników. Twoja firma również.

Jak sprawić, by strona internetowa Ci się zwróciła?

Nie będzie to zbyt trudne, bo miesięczny abonament za stronę internetową to już 25 zł netto, a w nieco droższym pakiecie obejmującym reklamę Google to 50 zł netto. Ilu klientów musisz obsłużyć, by zwrócił Ci się taki koszt?

Aby jednak potencjalni klienci mieli szansę trafić na Twoją stronę www, musisz ją wypromować. Nie wystarczy zamieszczenie adresu strony na wizytówkach czy ulotkach. Przede wszystkim powinieneś wykorzystać potencjał Internetu, a najlepiej wyszukiwarki Google – bo to właśnie za jej pośrednictwem (zobacz ranking popularności) internauci najczęściej wyszukują produkty i usługi.

1. Linki sponsorowane w Google – krótki opis i link do Twojej strony www pojawią się w najbardziej widocznym miejscu w wynikach wyszukiwania na specjalnym kolorowym tle. Sam ustalasz maksymalny budżet ogólny i dzienny oraz kwotę, jaką będziesz w stanie zapłacić za jedno kliknięcie. W tym typie reklamy płacisz właśnie za kliknięcie, a nie za wyświetlenie Twojej reklamy. Ustalasz też, kiedy i komu ma się wyświetlać Twoja reklama. Najważniejszą kwestią jest odpowiedni dobór fraz, na które chcesz się pozycjonować – koszt reklamy zależy właśnie od popularności tych fraz wśród Twojej konkurencji (czytaj więcej).

mamfirme3

2. Pozycjonowanie w wynikach naturalnych – informacje o Twojej witrynie będą wyświetlane w organicznych (na zwykłym białym tle) wynikach wyszukiwania. Aby tak było, zadbaj o jakość witryny i promuj ją w Internecie, np. tworząc teksty reklamowe na blogi czy portale informacyjne. Dzięki temu maszyny indeksujące Google uznają Twoją stronę za wartościową i umieszczą ją na szczycie listy wyników wyszukiwania.

Oba typy promocji powinieneś zlecić specjaliście, bo każdy dzień kosztuje Cię utratę klientów, więc w tym wypadku nie warto uczyć się na błędach.

Możesz wybrać firmę, która zajmuje się tylko pozycjonowaniem lub wykupić pakiet zawierający tę usługę w serwisie z gotowymi stronami www – dzięki temu zaoszczędzisz.

Dowiedz się, jak zarobić na stronie www i co na niej zamieścić.