Program do stron www

<<Najwięcej informacji na ten temat znajdziesz w najaktualniejszym wpisie – z 22.08.2013>>

Program do stron www

file0001746068249Istnieje bardzo dużo programów do tworzenia stron www. Część z nich jest płatna, niektóre mają darmowe wersje testowe lub są w pełni bezpłatne. Zanim wybierzesz program do stron www, zapoznaj się opisami poniżej – przedstawiają najchętniej pobierane przez polskich internautów kreatory stron www typu WYSIWYG (czytaj więcej).

1. Adobe Contribute CS5

Typ: bezpłatna wersja testowa
Możliwości: możliwość współtworzenia treści przez wielu użytkowników w tym samym czasie, obsługa animacji Adobe Flash, obsługa popularnych systemów CMS (czytaj więcej), np. WordPress czy Blogger.
Wady: angielska wersja testowa
Link do pobrania

2. Adobe Dreamweaver CS6 12.0.1

Typ: bezpłatna wersja testowa
Możliwości: bardzo zaawansowany program, wspiera popularne systemy CMS, np. Joomla! czy WordPress. Jest także kompatybilny z innymi narzędziami Adobe. Program pozwala na szybki transfer nawet dużych plików
Wady: angielska wersja testowa
Link do pobrania

antenna800x6003. Antenna Web Design Studio 4.6

Typ: 16-dniowa bezpłatna wersja testowa
Możliwości: bardzo prosty w obsłudze program do stron www, przeznaczony głównie dla początkujących. Za pomocą edytora wizualnego można dodawać na swoją stronę filmy, teksty, grafiki, przyciski, animacje Flash. W programie wykorzystano narzędzie „przeciągnij i upuść”, które ułatwia przenoszenie elementów.
Link do pobrania

4. CoffeeCup Free HTML Editor 9.8

Typ: bezpłatny
Możliwości: można w czasie rzeczywistym oglądać efekty swojej pracy, posiada bibliotekę znaczników HTML, które można wygodnie wstawiać kod, co znacznie ułatwi pracę początkującym twórcom stron. Można tworzyć strony od podstaw lub na bazie gotowych szablonów. Ten program do stron www posiada też funkcje dla osób, które pracują na kodzie – kolorowanie składni, autouzupełnianie itp.
Wady: 21 dni pełna bezpłatna wersja, później okrojona wersja programu.
Link do pobrania

5. WebSite X5 10.0.8.35 Free

medium2_14723Typ: bezpłatny
Możliwości: jeden z prostszych tego typu programów. Pozwala tworzyć niezbyt rozbudowane strony bez znajomości języka HTML. Program do stron www posiada wbudowany przewodnik, który prowadzi użytkownika przez kolejne kroki tworzenia witryny. Można wykorzystać przygotowane przez twórców programu szablony.
Wady: bezpłatna wersja programu ma ograniczenia: w liczbie szablonów, liczbie podstron i innych funkcjonalnościach.
Link do pobrania

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projektowaniu stron zapoznaj się z tym tekstem. Jeśli wolisz kupić gotową stronę, przeczytaj ten tekst