Strona www

<<Czym jest strona internetowa i dlaczego warto ją zakładać,
dowiesz się z najaktualniejszego wpisu na ten temat – 10.08.2013.>>

Jaka strona www dla Ciebie?

Odpowiedz na 3 pytania:

1. Pracujesz w branży, w której kluczowe jest zaskakiwanie odbiorców i jesteś w stanie wydać kilka tysięcy złotych i poczekać kilka tygodni na stronę WWW? (Pamiętaj, że zwykle nieintuicyjna, zbyt oryginalna strona WWW sprawia, że klienci poszukają strony WWW, na której szybko znajdą wszystkie informacje.)

2. Masz wykształcenie lub doświadczenie informatyczne i potrafisz bez pomocy specjalistów stworzyć stronę WWW i zadbać o wszelkie formalności związane z jej utrzymaniem?

3. Chcesz jak najszybciej zacząć zdobywać klientów dzięki swojej stronie WWW? Nie masz zbyt wiele środków i nie jesteś specjalistą w dziedzinie informatyki?

file0001600559463

Który z punktów pasuje do Ciebie?

1 . -> Zleć zaprojektowanie strony WWW agencji interaktywnej (dowiedz się więcej).
2. -> Stwórz stronę WWW sam (dowiedz się więcej).
3. -> Skorzystaj z serwisów z gotowymi stronami WWW (dowiedz się więcej).

file000750195050

Hosting

Aby strona www pojawiła się w Internecie, musisz zadbać o hosting. Możesz wybrać darmowy hosting albo „pozwalający na więcej” – płatny.

Darmowy hosting

Jeśli tworzysz stronę przez agencję, programistę lub sam, musisz zatroszczyć się hosting. Przejrzyj oferty darmowych hostingów, np.:

– http://www.republika.pl,
– http://www.interia.pl,
– http://www.cba.pl,
– http://www.webpark.pl,
– http://www.ddl2.pl,
– http://www.osemka.pl/,
– http://www.swap.pl/.

WADY. W niektórych przypadkach adres www Twojej strony będzie wskazywał, z czyich usług hostingowych korzystasz, np. www.twojastrona.interia.pl. Utrudni to  nieco zapamiętanie domeny. Najczęściej też tego typu strony oferują za darmo jedynie pakiet podstawowych usług, dlatego musisz sprawdzić limity pod kątem swoich potrzeb.

Hosting w pakiecie

Jeśli wybrałeś gotową stronę, znajdź serwis z hostingiem w pakiecie. Warunki umowy powinny być dostosowane do potrzeb przeciętnej strony, więc nie przejmuj się limitami. Skup się przede wszystkim na wyborze zaufanego serwisu (sprawdź liczbę i jakość szablonów, obejrzyj przykładowe realizacje).

Przeczytaj o różnych sposobach zakładania stron. Interesuje Cię intuicyjna strona www? Zapoznaj się z zaletami kreatorów www. A może wolisz, by Twoja strona www była zaprojektowana przez Ciebie? Sprawdź.