Stwórz własną stronę internetową

<<Najwięcej informacji o tworzeniu strony internetowej znajdziesz w najnowszym poście z 07.08.2013>>

Stwórz własną stronę internetową i zacznij na niej zarabiać!

Jest wiele sposób na zarabianie dzięki stronie www. Jeśli chcesz je sprawdzić, po prostu stwórz własną stronę internetową. Nie inwestuj dużo, najpierw skorzystaj z gotowych stron – wypełnij je tylko odpowiednią treścią. Ceny możesz poznać, czytając ten wpis.

1286271. Pierwsza metoda na zarobki w Internecie to wykorzystanie strony jako reklamy firmy. Musisz jedynie w jasny i pełny sposób przedstawić na stronie swoją ofertę i zadbać o ruch na stronie. By pozyskać klientów, wykorzystaj potencjał Google. Masz co najmniej 2 opcje – linki sponsorowane lub pozycjonowanie w naturalnych wynikach wyszukiwania (czytaj więcej).

2. Programy afiliacyjne (partnerskie) – czyli reklamowanie usług i towarów lub produktu i zarabianiu na pośrednictwie w ich sprzedaży. Np. umieszczasz baner lub partnerski link na stronie www i gdy internauta w niego klika i dokonuje wcześniej określonej akcji (np. rejestracji czy zakupu), otrzymujesz określoną kwotę pieniędzy lub zdefiniowany % od zysku. By reklama nie była zbyt nachalna, znajdź partnerów związanych tematycznie z Twoją stroną. Do niedawna popularny był taki program Allegro (można było zarobić 15 zł za każdego nowego użytkownika), niestety obecnie kończy się. Ale możesz zajrzeć np. na stronę Złote Myśli. Warte uwagi jest to, że serwis do tej pory wypłacił swoim partnerom 2,5 miliona złotych.

Jeśli nie wiesz, gdzie szukać programów partnerskich, skorzystaj z pomocy stron, które je zbierają, np. novem.pl czy netsales.pl.

Można w ten sposób zarobić bardzo różne kwoty. W wypadku prowizji od zakupu od kilku do kilkudziesięciu procent wartości sprzedanych produktów. Płatność za klikanie zaś to zarobek od kilku do kilkudziesięciu groszy, a w przypadku opłat za wyświetlanie banera najczęściej otrzymuje się pieniądze za 1000 odsłon.

3. Handel linkami pozycjonującymi – ta forma zarobku jest negatywnie odbierana przez Google, bo służy do sztucznego zawyżania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Można zostać ukaranym przez Google (obniżenie PageRank), ale mimo to wiele firm decyduje się na taki handel. Zamieszczenie linków oferują wartościowe strony – np. w stopce, bo wtedy link równa się liczbie podstron – czyli skutecznie można wzmocnić pozycję witryny, do której prowadzi ów odnośnik. Giełdę linków pozycjonujących znajdziesz na prolink.pl.

Chcesz się przekonać, ile można zarobić? Stwórz własną stronę internetową!

Możesz spróbować stronę sam – zobacz jak. Poczytaj o użyteczności stron www.