Szablon strony www

<<Najwięcej o szablonach stron internetowych możesz dowiedzieć się najaktualniejszego wpisu na ten temat – 19.08.2013>>

Czym jest szablon strony www?

file5971244243804Jeśli chcesz szybko i tanio założyć stronę internetową, to szablon strony jest jednym z dobrych pomysłów. Nie wymaga dużej znajomości programowania, a jedynie podstawowej znajomości języka HTML. W najprostszym ujęciu tworzenie strony www z szablonu to:

– znalezienie strony z darmowymi szablonami, np. takiej,
– wybór właściwego szablonu strony,
– pobranie wybranego szablonu (zwykle to 1 plik HTML i kilka obrazków),
– stworzenie własnej strony w pobranym pliku HTML,
– edycja pliku graficznego z logo.

Jak dobrać odpowiedni szablon strony www?

Dobry szablon strony www to wbrew pozorom nie jedynie kwestia estetyki. Musisz pomyśleć o 2 kwestiach.
Po 1. Twój szablon powinien zapewniać możliwie dobrą użyteczność strony (czytaj więcej). Zwróć uwagę na układ elementów, sposób nawigacji.

Po 2. Szablon strony www musi być dopasowany do Twojej działalności i grupy docelowej. Nie zaszkodzi zobaczyć, jak wyglądają strony konkurencji. Bez względu na Twoją grupę docelową szablon strony powinien być czytelny i przejrzysty. Nie może być za bardzo „pstrokaty”, kolory nie powinny odwracać uwagi od treści.

Nie znasz HTML-a?

mamfirme2Masz co najmniej 2 wyjścia. Możesz wybrać darmowy szablon strony www i nauczyć się tego języka. Nie jest on skomplikowany, wystarczy, że zrozumiesz sposób jego działania i poznasz podstawowe komendy. Bardzo przydatne są dostępne w Internecie kursy, w tym darmowe – jak ten.

Druga możliwość to szablon strony www z serwisów, które oferują gotowe strony internetowe w pakietach z domeną, hostingiem i, co najważniejsze, systemem do samodzielnego zarządzania treścią. Oznacza to, że aby założyć stronę i wprowadzać na nią treści, nie potrzebujesz znać HTML-a. Nawet podstaw. Poszczególne podstrony edytujesz, klikając na wybrane elementy i pisząc podobnie jak w programie typu Word (czytaj więcej).

A może chcesz wiedzieć, jak zakłada się stronę www z pomocą agencji interaktywnej? Przeczytaj. Dowiedz się też więcej o systemach CMS.