Szablon www

<<Najwięcej o szablonach stron internetowych możesz dowiedzieć się najaktualniejszego wpisu na ten temat – 19.08.2013>>

Szablon www

48405289Zastanawiasz się, czy wykorzystać szablon www do stworzenia swojej strony? To bardzo dobry pomysł, jeśli chcesz ograniczyć koszty i szybko mieć swoją stronę.

Jakie są wady tego rozwiązania? Boisz się, że ktoś będzie miał taki sam szablon jak Ty? Szanse są małe, o ile wybierzesz szablon www z serwisu, który oferuje ich naprawdę dużo, np. kilkaset. Gdy już zdecydujesz się na konkretny wzór, spersonalizuj swoją stronę – poza zamieszczeniem tekstów zadbaj o kwestie wizualne – dodaj zdjęcia i obrazki, wybierz odpowiednie czcionki, poukładaj elementy. Wszystko to możesz zrobić dzięki systemowi do zarządzania treścią.

Szablon www a system zarządzania treścią

Obawiasz się, że edycja treści na Twojej stronie www będzie trudna? Potrafisz korzystać z edytorów tekstu typu Word z pakietu Office? Jeśli tak, z dobrze zrobionym systemem CMS nie będziesz miał najmniejszych problemów. My do testów wybraliśmy edytor pl.mfirma.eu.

mamfirme2

Po założeniu konta musisz wybrać szablon. Masz do wyboru około 1000. Jeśli żaden Ci nie odpowiada, możesz zaproponować własny. Możesz dokładnie obejrzeć wszystkie szablony – posiadają wersję demo, byś mógł przeklikać przykładowe podstrony.
Po wybraniu szablonu dostajesz do dyspozycji tydzień darmowych testów. W tym czasie możesz zapoznać się z edytorem treści.

Edytor treści pozwalający wypełnić szablon www jest intuicyjny. Nie masz do czynienia z tworzonym przez programistów kodem. Klikasz wybrany przez siebie element i otwiera się okienko z możliwością edycji – w przypadku tekstów możesz je niemal dowolnie formatować, np. zmienić rodzaj czy wielkość czcionki. Możesz też dowolnie rozmieszczać grafiki na stronie i dodawać podstrony. Wszystko to klikając w odpowiednie miejsca i wybierając polecenia – są już zdefiniowane, Tobie pozostaje jedynie wybrać to, czego potrzebujesz.

Zobacz, jak sprawić, by strona Ci się „zwróciła” i przeczytaj, jak ograniczyć koszty jej założenia.