Szablony stron internetowych

<<Najwięcej o szablonach stron internetowych możesz dowiedzieć się najaktualniejszego wpisu na ten temat – 19.08.2013>>

Jak wybrać najlepsze szablony stron internetowych?

1. Znajdź serwis, który ma dużą ofertę szablonów stron. Pamiętaj, że jeśli będzie ich niewiele, nie będziesz miał z czego wybierać, gdy zechcesz odświeżyć swoją stronę.

2. Sprawdź, jakie systemy CMS (edytory stron) oferują  znalezione przez Ciebie serwisy. Musisz mieć pewność, że łatwo dostosujesz szablony stron internetowych do swoich potrzeb.

 3. Porównaj cenniki. Zamieszczona w tym poście lista pomoże Ci określić, czego potrzebujesz – sprawdź, który serwis ma najkorzystniejszą ofertę.

4. Wybierz szablon – nie musisz ograniczać się do szablonów stron www przypisanych do Twojej branży. Wystarczy podmienić teksty i grafiki i każdy szablon będzie odpowiedni.
Pamiętaj, by wybrane przez Ciebie szablony stron internetowych:

– miały intuicyjny układ,
– miały przyjemną kolorystykę,
– były czytelne.

5. Dopasuj gotowy wzór strony www do swoich potrzeb – dodaj zdjęcia, teksty, rekomendacje od obecnych klientów i zacznij zarabiać!

Jakie teksty i grafiki?

Jeśli tworzysz stronę firmy, teksty powinny być zwięzłe, a zdania krótkie. Potencjalni klienci szukają konkretów i nie mają czasu na szukanie informacji. Jeśli ich do tego zmusisz, pójdą do konkurencji. Używaj pytań i wykrzyknień, aby tekst był dynamiczny. Dziel teksty na krótkie akapity – łatwo objąć je wzrokiem.

Pamiętaj jednak o atrakcyjności i informacyjności. Najlepiej zbudować stronę w oparciu o tzw. piramidę treści internetowej. Strona główna powinna być krótka i zachęcająca, a kolejne strony powinny informować o szczegółach. Jak wiele razy spotkałeś się z tekstem „więcej informacji na stronie www”? Niestety często strony www wcale nie dostarczają więcej wiedzy – uniknij tego błędu.

Zwracaj się bezpośrednio do odbiorcy – nie twórz strony, która atakuje odbiorcę zaimkami „ja”, „my” i nazwą firmy. To klienci mają być dla Ciebie najważniejsi. Jednak żeby tak było, musisz poznać ich pragnienia – pokaż im, że potrafisz je zaspokoić.

Dostosuj styl do odbiorcy. Jeśli Twoimi klientami są młodzi ludzie, nie przesadzaj z formalnością. Dobrym narzędziem do diagnozy stylu jest aplikacja logios.pl. Określa, ile lat edukacji potrzeba, by zrozumieć dany tekst. Teksty internetowe powinny być łatwo zrozumiałe.

Więcej o tworzeniu skutecznych tekstów możesz przeczytać w:
– McGovern G., Zabójczo skuteczne treści internetowe, Gliwice 2009.
– Wrycza-Bekier J, Webwriting. Profesjonalne tworzenie tekstów dla Internetu, Gliwice 2010.
Możesz również skorzystać z usług osób, które profesjonalnie piszą teksty.

 Niezależnie od tego, czy budujesz stronę w oparciu o szablony stron internetowych, czy tworzysz ją sam, będziesz potrzebował zdjęć i obrazków. Wykorzystaj jak najwięcej własnych zdjęć – pokazujących Twoje produkty, usługi, pracowników czy siedzibę. To wzbudza zaufanie. Czasem jednak będziesz potrzebował dodatkowych obrazów.

Bezpłatne zdjęcia i obrazki, którymi uzupełnisz szablony stron internetowych, znajdziesz m.in. tu:
– www.freefoto.com,
– www.flickr.com,
– www.freerangestock.com,
– www.sxc.hu.

file0001746068249

Nie jesteś pewien, czy skorzystać z gotowych szablonów, czy wybrać agencję interaktywną – sprawdź. Zastanawiasz się, czy można zrobić stronę internetową za darmo – sprawdź. A może obawiasz się obsługi edytorów stron www?  Sprawdź, czy sobie poradzisz.