Szablony stron

<<Najwięcej o szablonach stron internetowych możesz dowiedzieć się najaktualniejszego wpisu na ten temat – 19.08.2013>>

Czym są szablony stron internetowych?

Szablony stron internetowych to gotowe wzory stron www stworzone przez specjalistów. To projekty witryn WWW z:

– intuicyjnym układem,
– wstępnie wybraną kolorystyką,
– dopasowanymi do branż tekstami i grafiką.

Większość elementów możesz dowolnie edytować lub usunąć, ale zwykle ułatwią Ci one pracę i ograniczą czas, jakiego będziesz potrzebował na stworzenie strony www.

Co zapewniają szablony stron internetowych?

– zgodny z przyzwyczajeniami internautów projekt,
– łatwą edycję treści,
– samodzielną bieżącą obsługę strony,
– możliwość darmowych zmian szablonów,
– możliwość maksymalnej personalizacji strony,
– dostosowane do branż teksty i zdjęcia,
– wstępnie zasugerowane podstrony,
– wersje językowe.

Zobacz przykładową ofertę.file4821282945377

Czy szablony stron internetowych często się powtarzają?

To najczęstsza obawa. Jednak:

1. Jeśli wybierzesz firmę, która oferuje setki szablonów WWW, prawdopodobieństwo istnienia dziesiątek podobnych stron jest niewielkie.

2. Każdą stronę można spersonalizować – dobór czcionki, kolorystyki, zdjęć i tekstów sprawi, że Twoja strona www będzie wyjątkowa.

3. Ponadto, jeśli uznasz, że powinieneś zmienić szablon strony internetowej, możesz to zrobić za darmo w każdym momencie i ile razy chcesz.

Czym wypełnić szablony stron?

Wartościową treścią.

Teksty powinny być zwięzłe i ułożone w krótkie zdania krótkie, a te zgrupowane w niewielkie akapity. Potencjalni klienci nie mają czasu na szukanie informacji. Daj im konkrety. Pisząc, używaj pytań i wykrzyknień, aby tekst był dynamiczny. Nie ma nic gorszego, niż usypiający tekst.

Przy tym wszystkim nie zapomnij o atrakcyjności i informacyjności. Zbuduj stronę www w oparciu o „piramidę treści internetowej”. Informacje na stronie głównej powinny być krótkie i zachęcające, a dopiero poszczególne podstrony powinny informować o szczegółach.

Zwracaj się bezpośrednio do swoich odbiorców. Inaczej stworzysz stronę, która będzie natrętnie atakować zaimkami „ja”, „my” i nazwą firmy. A przecież to klienci mają być dla Ciebie najważniejsi.

Dobierz styl do dominujących odbiorców. Sprawdzonym narzędziem do diagnozy stylu jest aplikacja logios.pl. Podaje, ile lat edukacji trzeba, by zrozumieć dany tekst.

Poza tekstami będziesz potrzebował zdjęć i obrazków. Użyj możliwie wiele własnych zdjęć – pokazujących Twoje produkty, usługi, narzędzia pracy i pracowników. W ten sposób wzbudzisz zaufanie, bo uwiarygodnisz swoją firmę. Czasem jednak będziesz potrzebował bezpłatnych obrazów.

Bezpłatne zdjęcia i obrazki, którymi uzupełnisz szablony stron internetowych, znajdziesz m.in. tu:
– www.freefoto.com,
– www.flickr.com,
– www.freerangestock.com.

Sprawdź, jakie są zalety skorzystania z szablonów stron www. Więcej o szablonach możesz przeczytać w tym wpisie. Aby, wypełnić szablony stron tekstem i obrazem, dowiedz się, czym jest kreator stron www.