Własna strona www

<<Czym jest strona internetowa i dlaczego warto ją zakładać,
dowiesz się z najaktualniejszego wpisu na ten temat – 10.08.2013.>>

Czym jest strona www?

Strona internetowa dokument HTML udostępniony w Internecie. Można ją wyświetlać za pomocą przeglądarki internetowej, jej adres zaś można znaleźć, używając wyszukiwarki, np. Google.

W Polsce z Internetu korzysta ponad 60%  ludności, dlatego istnieje bardzo dużo stron internetowych, a ich liczba stale wzrasta. Wiele z nich to strony firm, ale równie dużo stron prywatnych. Ty również możesz mieć swoją stronę internetową. Własna strona internetowa w formie bloga czy galerii zdjęć są dziś na wyciągnięcie ręki i w granicach Twojego budżetu.

toplaps_2537046

Po co własna strona www?

 Jako osoba prywatna możesz tworzyć w Internecie galerie zdjęć, zakładać fora czy prowadzić bloga. Jeśli masz coś wspólnego z nauką, możesz także dzielić się swoimi publikacjami, czy zamieszczać informacje dla uczestników zajęć, które prowadzisz.

Własna strona internetowa pozwoli Ci:

– wypromować się w internecie – lubisz modę? Robisz dobre zdjęcia? Piszesz interesujące teksty? Pokaż je innym!

– nawiązać nowe znajomości – może Cię odwiedzić cały świat, możecie wymieniać uwagi np. poprzez komentarze do wpisów;

– zachować wspomnienia – możesz opisywać swoje podróże, codzienne życie, dodawać zdjęcia – możliwości jest bardzo wiele,

– dzielić się swoją wiedzą z innymi i poszerzać swoją wiedzę poprzez dyskusje z nimi.

Własna strona www – jak ją założyć?

Masz co najmniej kilka możliwości. Prawdopodobnie nie będziesz chciał zarabiać dzięki swojej stronie (jeśli będzie popularna, zawsze możesz zacząć zarabiać na reklamach), dlatego kupno strony to nie inwestycja, a wydatek – warto zminimalizować koszty. Zrezygnuj z agencji interaktywnych i programisty, który zrobi  Ci stronę na zamówienie – chyba że to Twój znajomy i zrobi to za darmo. Ale nawet  w takiej sytuacji sprawdź, czy będziesz w stanie dodawać teksty, zdjęcia i zmieniać wygląd swojej strony sam – to podstawa.

Dlatego warto własna strona www nie musi być skomplikowana. Ma posiadać komplet podstawowych funkcji (dodawanie tekstów, grafik i innych mediów, komentowanie) i intuicyjny system do zarządzania treścią – CMS (czytaj więcej). Ponadto warto, żeby ktoś zamiast Ciebie zatroszczył się o domenę i hosting (czytaj, czym jest hosting).

Dlatego warto byś zainteresował się serwisami z gotowymi wzorami stron. Zapłacisz niewielki miesięczny abonament i będziesz mógł cieszyć się stroną wybraną z setek szablonów, ale tak spersonalizowaną, że nikt nie będzie miał identycznej.Chcesz, aby Twoja własna strona www była profesjonalna? Wybierając portal z gotowymi stronami, sprawdź:

Chcesz, aby Twoja własna strona www była profesjonalna? Wybierając portal z gotowymi stronami, sprawdź:
– liczbę dostępnych szablonów,
– różnorodność wzorów,
– czy strony posiadają system CMS,
– czy zmiany szablonów są bezpłatne,
– przykładowe realizacje,
– dodatkowe usługi np. hosting, kupno domeny (czytaj więcej) i promocję  (czytaj więcej).

sieć-komputerowa-d-łączenia-materiału-obrazu_38-4344