Zrób stronę internetową!

<<Najwięcej informacji o tworzeniu strony internetowej znajdziesz w najnowszym poście z 07.08.2013>>

Zrób stronę internetową i zacznij zarabiać przez internet!

Istnieje wiele możliwości zarabiania za pośrednictwem strony www. Jeśli chcesz je przetestować, po prostu zrób stronę internetową. Na początek nie inwestuj dużo, skorzystaj z gotowych stron – uzupełnij je tylko odpowiednim tekstem i grafiką. O cenach możesz przeczytać we wcześniejszym wpisie.

1. Podstawowy sposób na zarabianie pieniędzy to wykorzystanie strony jako reklamy Twojej firmy. Potrzebujesz jedynie strony, która dobrze przedstawi Twoją ofertę i ruchu na stronie. Musisz w tym celu wykorzystać Google – masz dwie możliwości – zainwestowanie w linki sponsorowane lub pozycjonowanie organiczne (czytaj więcej).

floppy disks

2. Programy partnerskie (afiliacyjne) – polegają na reklamowaniu jakiejś usługi lub produktu i czerpaniu zysków ze sprzedaży. W najprostszej wersji – umieszczasz baner albo link partnerski w swojej witrynie i jeśli ktoś w niego kliknie i dokona określonej akcji (np. zakupu), otrzymujesz określoną kwotę lub % od zysku. Najlepiej znaleźć partnerów związanych tematycznie z Twoją witryną, by reklama nie była zbyt nachalna. Kiedyś bardzo popularny był program Allegro (15 zł za nowego użytkownika), niestety kończy się. Ale możesz przejrzeć np. stronę Złote Myśli.  Serwis wypłacił do tej pory partnerom około 2,5 mln złotych.

Jeśli nie znasz żadnych interesujących programów afiliacyjnych, skorzystaj z pomocy serwisów, które je agregują, np. novem.pl czy netsales.pl.

Kwoty, jakie można zarobić, są bardzo zróżnicowane. W przypadku prowizji od zakupu zwykle to od kilku do kilkudziesięciu procent wartości sprzedanego towaru. Płatność za klikanie to od kilku do kilkudziesięciu groszy, a w wypadku opłat za wyświetlenie banera najczęściej płaci się za 1000 odsłon.

3. Handel linkami pozycjonującymi – nie polecamy tej formy, jest negatywnie odbierana przez Google, bo służy do sztucznego zawyżania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Najczęściej linki zamieszczają wartościowe strony – robią to w miejscach typu stopka, ponieważ wtedy taki link równa się liczbie podstron – czyli w prosty sposób można wzmocnić pozycję witryny, do której prowadzi odnośnik. Giełdę linków znajdziesz na prolink.pl.

Chcesz się przekonać, ile można zarobić? Zrób stronę internetową!

Czytaj o formach promocji w Internecie. Dowiedz się o skutecznych tekstach na stronę www.