Chcę założyć stronę internetową

<<Najwięcej informacji o tworzeniu strony internetowej znajdziesz w najnowszym poście z 07.08.2013>>

Chcesz, a więc czemu jeszcze tego nie zrobiłeś?

Myślisz: „Chcę założyć stronę internetową”? W takim razie zrób to. Nawet jeśli nie jesteś przekonany, możesz znaleźć serwis, który pozwoli stworzyć stronę za darmo na próbę (np. ten).

Załóż stronę www na próbę

kobieta-przy-użyciu-komputera_21208422Po 1. znajdź dobry serwis – najlepiej z przykładami realizacji. Powinien też oferować wiele szablonów – różnorodnych, ponieważ czasem szablony różnią się jedynie kolorami czy układem kilku boksów.

Po 2. zdecyduj się na konkretny szablon. Znajdź serwis, który pozwoli Ci go zmienić w dowolnym momencie i za darmo. Wybierz wzór, który będzie pasował do Twojej działalności, a przy tym będzie intuicyjny i przejrzysty.

Po 3. Wypełnij szablon treścią. Dodaj teksty, które będą informacyjne, a nie tylko reklamowe. Zwracaj się bezpośrednio do odbiorców, unikaj długich zdań i skomplikowanej terminologii. Dołącz również atrakcyjne zdjęcia, które dobrze zobrazują Twoją ofertę i zwiększą zaufanie potencjalnych klientów. Jeśli korzystasz z obrazków dostępnych w Internecie, pamiętaj o prawach autorskich.

Założyłeś stronę na próbę – co dalej?

Nie możesz oczekiwać, że samo założenie strony od razu zwiększy sprzedaż – do tego potrzeba promocji w Internecie (czytaj więcej). Za to możesz sprawdzić, czy strona spełnia Twoje oczekiwania – udało Ci się zamieścić na niej wszystkie informacje? Strona nie jest gorsza od stron konkurencji? Możesz pokazać stronę kilku osobom i zapytać, co o niej myślą. Masz kilka dni, by zastanowić się, czy chcesz zarabiać za pośrednictwem Internetu.

Dziś posiadanie strony www jest normą, dlatego ceny również musiały spaść. Zwykle płacisz miesięczny abonament, w którym mieści się domena, hosting, system do zarządzania treścią, a czasem promocja (zobacz przykładowy cennik).

Skończ z mówieniem: „chcę założyć stronę internetową” i rzeczywiście ją załóż!

Jaki powinien być dobry szablon strony? Dowiedz się z tego wpisu. Jak zakłada się stronę przez agencję interaktywną? Sprawdź w tym wpisie.