Jak założyć stronę internetową za darmo

<< Najwięcej informacji o tworzeniu darmowej strony www znajdziesz w najaktualniejszym wpisie z 16.08.2013 >>

Projektowanie stron internetowych – najlepszy wybór?

 Jeśli zastanawiasz się, jak założyć stronę internetową za darmo, powinieneś zrobić ją sam. Jednak, czy nie lepiej poświęcić czas na zarabianie pieniędzy, a projektowanie stron www zlecić profesjonalistom?

Jeśli uważasz, że dasz radę wykonać pracę kilku osób (grafika, kodera HTML/CSS, programisty), to rzeczywiście projektowanie stron www to dla Ciebie najlepsze i najtańsze rozwiązanie. Zapłacisz tylko za domenę i hosting.

 Od czego zacząć projektowanie strony internetowej?

Nie szukaj informacji, jak założyć stronę internetową za darmo. Zacznij od przeglądnięcia istniejących stron. Twoja strona www nie powinna wprowadzać rewolucji w internecie – chyba że pracujesz w branży artystycznej i nie obawiasz się, że potencjalni klienci uciekną do konkurencji, nie mogąc szybko znaleźć potrzebnych informacji.

Zaprojektuj stronę WWW zgodną ze standardami

Możesz wzorować się na losowo wybranych stronach, możesz również obejrzeć galerię ponad 1000 szablonów stron WWW – wykorzystaj doświadczenie profesjonalistów i oszczędź swój czas. Bywa, że pakiet zawierający stworzenie strony, hosting, domenę i reklamy Google kosztuje mniej niż zakup tych usług na własną rękę. Dlatego zamiast zastanawiać się, jak założyć stronę internetową za darmo, porównaj oferty.

Jak zaprojektować dobrą stronę internetową?

Nie znalazłeś odpowiedniej oferty? Wolisz samodzielnie stworzyć stronę www, niż wydać 30 zł miesięcznie? Projektowanie stron internetowych to połączenie wielu elementów:

– zadbaj o wartościowe treści,
– przemyśl grafikę,
– opracuj intuicyjny układ strony (w tym liczbę kolumn),
– zaplanuj kolorystykę strony,
– załóż odpowiednią wielkość projektu (uwzględnij popularne rozdzielczości – w pionie i w poziomie),
– dobierz czytelną typografię (pamiętaj o licencjach na czcionki),
– potnij stronę,
– dbaj o porządek w kodzie,
– zoptymalizuj czas ładowania się podstron,
– dostosuj stronę do różnych przeglądarek i różnych nośników, np. smartphone’ów.

file7871235839810

O kosztach założenia stron www czytaj także w innym poście. Jeśli chcesz ograniczyć koszty, poszukaj kreatora stron www. Możesz też zapoznać się z ofertą serwisów z gotowymi stronami www.