Moja strona internetowa

<<Czym jest strona internetowa i dlaczego warto ją zakładać,
dowiesz się z najaktualniejszego wpisu na ten temat – 10.08.2013.>>

Jak założyć stronę internetową?

Zapewne myślisz: „Moja strona internetowa powinna być idealna” Chodzi Ci po głowie programista, który ją zaprojektuje. To świetny pomysł, jeśli masz duży budżet. Pamiętaj, żeby znał się na usability stron, czyli najprościej mówiąc, wiedział, jak zaprojektować stronę, by dobrze się z niej korzystało (dowiedz się, czym jest usability). Do tego musi przygotować program do zarządzania treścią – tak, byś w dowolnej chwili mógł podmienić teksty i grafikę.

Tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup strony www od serwisu, który oferuje gotowe szablony (zapoznaj się z przykładową ofertą). Myślisz: „Moja strona internetowa powinna być oryginalna!”. Zgadza się, spersonalizuj ją tak, by nikt inny posiadał identycznej – dodaj grafikę, teksty, zmieniaj czcionki.

Zalety serwisów z gotowymi stronami www:pomocy_2537104
– niski koszt,
– sprawdzone rozwiązania,
– szybka i łatwa edycja,
– darmowe zmiany szablonów,
– personalizacja wzorów,
– pomoc doradców,
– doświadczenie – profesjonalizm,
– dodatkowe usług (pozycjonowanie, serwer, domena…).

Wady serwisów z gotowymi stronami www:
– nie wszystkie serwisy oferują duży wybór szablonów,
– niektóre serwisy nie świadczą kompleksowych usług.

Jak promować własną stronę internetową?

Myślisz: „Moja strona internetowa jest na tyle dobra, że sama się obroni w sieci”. Nic bardziej mylnego. W sieci są tysiące dobrych stron i tylko 10 naturalnych pozycji na pierwszej stronie wyszukiwarki Google. Dlatego musisz ściągnąć ludzi na swoją witrynę. Możesz to zrobić, promując stronę wirusowo przez znajomych, możesz wydrukować na ulotkach adres www (z dopiskiem: moja strona internetowa). Jednak najskuteczniejsza będzie reklama w Internecie – przy użyciu Google. Google jest zdecydowanym liderem na rynku – prawie 90% zapytań polscy internauci generują właśnie przez Google (zobacz pełny ranking).

Jeśli prowadzisz warsztat samochodowy w Walimiu, spraw, by na hasło „dobry warsztat Walim” na szczycie wyników wyszukiwania pojawiła się Twoja firma. Uwierzysz, że miesięcznie aż 33 000 osób pyta Google o strzyżenie psów? Pomyśl, jakie są liczby w przypadku bardziej powszechnych usług.

W co zainwestować? Są 2 typy pozycjonowania: przez linki sponsorowane i naturalne wyniki wyszukiwania. Te pierwsze to kolorowe pola na szczycie lub po prawej stronie wyników zapytania – tzw. linki sponsorowane. Badania pokazują, że mają wyjątkowo dużą klikalność. To najpopularniejsza forma reklamy w internecie. Jednak jej popularność powoduje, że aby stworzyć naprawdę efektywną kampanię, trzeba znać profesjonalne metody.

LINKI SPONSOROWANE. Ich zaletą jest fakt, że płacisz tylko za kliknięcie w Twoją reklamę – nie za samo wyświetlenie. Ustalasz maksymalny budżet dzienny i kwotę, jaką jesteś w stanie zapłacić za kliknięcie. możesz też określić, w jakim terminie ma się wyświetlać Twoja reklama oraz ograniczyć grupę odbiorczą do określonej miejscowości (czytaj więcej).

WYNIKI ORGANICZNE. Pozycjonowanie organiczne to wyświetlenie strony w naturalnych wynikach wyszukiwania. Jeśli  Twoja strona www ma się tam pojawić, zadbaj o jej jakość i opublikuj wiele artykułów reklamowych (na blogach, portalach internetowych, w katalogach firm, itp.). Dzięki  takim treściom maszyny indeksujące Google’a traktują Twoją firmę jak znaną markę, która zasługuje na wysoką pozycję w naturalnych wynikach wyszukiwania. Google dodatkowo premiuje za staż strony istniejące ponad 1-2 lata, dlatego przy pozycjonowaniu nowej strony nawet przez eksperta na efekty trzeba poczekać od kilku tygodni do kilku miesięcy (czytaj więcej).

Możesz również spróbować stronę sam – zobacz jak. Zanim to zrobisz, poczytaj o użyteczności stron.