Darmowy program do tworzenia stron www

<<Najwięcej informacji na ten temat znajdziesz w najaktualniejszym wpisie – z 22.08.2013>>

Darmowy program do tworzenia stron www

Jeśli zdecydowałeś się tworzyć stronę sam przy użyciu darmowego programu, powinieneś zapoznać się różnymi kreatorami i znaleźć taki, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom (tu opisaliśmy kilka programów). Musisz też pomyśleć o tym, jak zaprojektować stronę, uwzględniając kwestię użyteczności (czytaj więcej).

WebSite X5

medium2_14723To jeden z wielu programów tego typu. Polecamy go, bo jest prosty w obsłudze i ma dużo przydatnych funkcjonalności, a przy tym nieco różni się od tradycyjnych programów typu WYSIWYG (dowiedz się, co to).

Działa na systemach Windows XP, Vista, Windows 7 i 8. Niestety darmowa wersja ma pewne ograniczenia. Posiada mniej szablonów graficznych i ograniczenie dot. liczby podstron, które można dodać. Niedostępne są też niektóre opcje, np. zamieszczanie tabel, galerii i formularzy e-mailowych.

WebSite X5 nadaje się przede wszystkim do tworzenia niezbyt rozbudowanych strony internetowych. To darmowy program do tworzenia stron www niewymagający znajomości języka HTML. Dlaczego? Ponieważ poza typową pracą w trybie graficznym oferuje kreator, który prowadzi użytkownika przez 5 kolejnych etapów tworzenia strony www.

Projektując swoją stronę www, możesz też wykorzystać gotowe szablony graficzne w różnych wariantach kolorystycznych. W darmowej wersji programu nie jest ich jednak zbyt wiele, więc jeśli interesują Cię gotowe szablony, zapoznaj się z innymi sposobami założenia strony.

Jak działa darmowy program do tworzenia stron www?

floppy disks1. Stwórz nowy projekt.
2. Uzupełnij podstawowe informacje o witrynie (autor, tytuł, krótki opis, adres URL, słowa kluczowe, język).
3. Wybierz szablon graficzny – określ jego styl i typ menu (poziome lub pionowe).
4. Stwórz mapę witryny, dodając kolejne podstrony (do 9).
5. Uzupełnij poszczególne podstrony. Zrobisz to, przeciągając myszką wybrane obiekty (tekst, obraz, filmy, dźwięk, animacja Flash) w odpowiednie miejsca.
6. Skonfiguruj ustawienia menu głównego oraz stylów (np. menu, czcionek itp.).

Program możesz pobrać np. z tej strony, bądź bezpośrednio ze strony producenta.

Jak widzisz, stworzenie strony za pomocą tego typu programów nie jest trudne, ale ma kilka wad, szczególnie gdy używasz darmowej wersji. Niewygodny jest przede wszystkim brak galerii i ograniczenie liczby podstron. Minusem jest również fakt, że sam musisz wykupić domenę i pamiętać o jej przedłużaniu oraz hosting.

Możesz tego uniknąć, decydując się na kupno gotowej strony (dowiesz się więcej). Jeśli jednak zdecydowałeś się tworzyć stronę sam, przemyśl kwestię darmowego hostingu (czytaj więcej).