Strona internetowa jak zrobić?

<<Najwięcej informacji o tworzeniu strony internetowej znajdziesz w najnowszym poście z 07.08.2013>>

Strona internetowa jak zrobić?

Nie wiesz, jak zrobić stronę internetową? Jest kilka możliwości, powinieneś wybrać najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb.

1. Agencja interaktywna (więcej dowiesz się tu) – jeśli interesuje Cię idealnie dopasowana do Twoich potrzeb strona, masz nieograniczony budżet i trochę czasu, wybierz tę opcję. Jej plusy to:

– współpraca z profesjonalistami,
– możliwość konsultowania projektu,
– oryginalność.

2. Samodzielne zaprojektowanie strony (więcej dowiesz się tu) – świetny pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy, będziesz musiał pomyśleć jedynie o zakupie domeny i hostingu. Jednak żeby zdecydować się na to rozwiązanie, powinieneś być naprawdę pewien, że potrafisz zaprojektować stronę – nie tylko ją wykonać, ale i wybrać odpowiedni układ, kolorystykę i sposób nawigacji. .

3. Programista – przede wszystkim nie każdy programista zna się na usability stron. Zwykle programiści to raczej wykonawcy niż projektanci stron, a pamiętaj, że Twoja strona musi być przede wszystkim intuicyjna, by internauci nie mieli problemu z poruszaniem się po niej.

4. Stworzenie strony na bazie gotowego szablonu – idealne rozwiązanie na początek Twojej przygody z Internetem. Szczególnie gdy nie masz dużego budżetu i szybko oczekujesz efektów. Pieniądze, które zaoszczędzisz na tworzeniu strony, możesz przeznaczyć na jej promocję (dowiedz się więcej).

Strona internetowa jak zrobić, żeby zarobić?

Niezależnie od sposobu założenia strony, aby była skuteczna musisz ją wypromować. Możesz to zrobić w tradycyjny sposób, ale zdecydowanie więcej klientów zyskasz dzięki wysokiej pozycji w Google. Możesz spróbować to sam (sprawdź, jak), ale jeśli nie jesteś specjalistą, lepiej zleć to profesjonalnej firmie – szybciej osiągniesz efekt i nie popełnisz błędów początkującego, a każdy dzień kosztuje Cię utratę klientów, którzy mogliby odwiedzić Twoją stronę.

LINKI SPONSOROWANE. Plusem jest to, że płacisz za kliknięcie w Twoją reklamę, a nie za samo jej wyświetlenie. Mechanizm jest prosty. Ustalasz maksymalny budżet dzienny i kwotę, jaką jesteś w stanie zapłacić za kliknięcie. Ponadto możesz określić, kiedy ma się wyświetlać Twój link i ograniczyć grupę odbiorczą do konkretnego regionu. Kluczowy jest dobór fraz, na jakie chcesz się pozycjonować – koszt jest zależny właśnie od ich popularności, czyli od konkurencji na daną frazę (czytaj więcej).

mamfirme3

WYNIKI ORGANICZNE. To wyświetlenie strony w naturalnych wynikach. Aby Twoja strona www się tam pojawiła, zadbaj o jej jakość i publikuj w sieci artykuły reklamowe (np. na różnego typu blogach, portalach, w katalogach itp.). Dzięki  temu maszyny indeksujące Google’a uznają Cię za markę wartą wysokiej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania. Wyszukiwarka Google premiuje staż strony (1-2 lata w sieci), dlatego przy pozycjonowaniu nowej strony na efekt trzeba czekać nawet do kilku miesięcy (czytaj więcej).

Poczytaj o skutecznych tekstach na stronę www. Dowiedz się o użyteczności stron www.