Szablon strony internetowej

<<Najwięcej o szablonach stron internetowych możesz dowiedzieć się najaktualniejszego wpisu na ten temat – 19.08.2013>>

Szablon strony internetowej – co to jest?

file5971244243804Szablon strony internetowej to sposób na szybkie i tanie lub nawet darmowe stworzenie strony www (pozostaje jedynie umieszczenie jej w sieci). Rozwiązanie to nie wymaga zaawansowanej znajomości programowania, zwykle wystarczy podstawowa znajomość języka HTML.

Najkrócej ujmując, tworzenie witryny na bazie szablonu składa się z kilku kroków:

1. Odnalezienie serwisu z bezpłatnymi szablonami, np. (przykład).
2. Przejrzenie dostępnych szablonów i wybór najodpowiedniejszego.
3. Pobranie wybranego szablonu na dysk swojego komputera (najczęściej sprowadza się to do pobrania 1 pliku HTML i kilku obrazków).
4. Utworzenie własnej strony w pobranym pliku HTML poprzez wykorzystanie tego języka.
5. Edycja pliku graficznego z logo.

Jak dobrać odpowiedni szablon strony?

Skuteczny szablon strony internetowej to połączenie kilku czynników – wbrew pozorom nie tylko estetyki.

Po 1. Dobry szablon strony internetowej powinien gwarantować użyteczność strony (czytaj więcej). Przede wszystkim przyjrzyj się układowi elementów, zobacz sposób nawigacji, dostępność podstron.

Po 2. Kierujesz swoją stronę do konkretnych odbiorców, więc wybrany przez Ciebie szablon strony internetowej musi być adekwatny do Twojej działalności i grupy docelowej. Warto zobaczyć, jak prezentują się strony konkurencji. Niezależnie od grupy docelowej szablon powinien być przejrzysty i czytelny. Nie może zbyt jaskrawy i zbyt kolorowy. Barwy i grafiki (elementy tła) nie powinny odwracać uwagi od treści.

Nie znasz języka HTML?

mamfirme2Do stworzenia strony możesz wykorzystać darmowy szablon strony internetowej i nauczyć się HTML-a. Nie jest on zbyt skomplikowany, by go zrozumieć, nie trzeba być programistą. Wystarczy, że poznasz podstawowe komendy. Mogą Ci w tym pomóc dostępne w Internecie bezpłatne kursy, np. ten.

Nie masz ochoty albo czasu, by uczyć się HTML-a? Wybierz szablon strony z serwisów, które mają w ofercie gotowe strony www w pakiecie z domeną, hostingiem i systemem do samodzielnego zarządzania treścią. To ostatnie jest dla Ciebie szczególne ważne. Będziesz mógł wprowadzać treści na stronę bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania. Wszystkie podstrony edytujesz, klikając na wybrane elementy i wprowadzając teksty podobnie jak w programie Word z pakietu Microsoft Office (czytaj więcej).